0 539 380 48 46
Anasayfa / Halıya Yapışan Sakız Nasıl Çıkar

Halıya Yapışan Sakız Nasıl Çıkar

Halıya Yapışan Sakız Nasıl Çıkar?

Halıya yapışan sakız nasıl çıkar adlı yazımızda ev hanımlarının adeta kabusu olan sakız lekelerinden kolayca kurtulmayı ele aldık. Yaşam alanları olan evlerimizde halıların temizliği çok önemlidir. Halılar sık sık süpürülse bile derin bir temizliğin belli aralıklarla yapılması gerekmektedir. Evcil hayvanların bırakmış olduğu izler, zamanla birikmiş tozlar, çay ve kahve lekeleri evin görüntüsü ve sağlık açısından olumsuzluklar oluşturabilir. Eskiden halı temizliği suyla yapılan bir bayram temizliği niteliğindeydi. Günümüzde ise halı temizliği gerektiği zaman derinlemesine ve makineler yardımıyla yapılmaktadır. Bütün halılarda bakım ve temizliğe ihtiyaç duyulur. Eğer temizlik yapılmazsa toz ve bakteriler birikir ve çoğalma ortamı oluşur. Bu durumda kişilerde alerjik ve astım sorunları yaratabilir. Ayrıca halı temizliğinde, mobilyaların çekilerek temizlenmesi ve halıların kurumasını beklemek zorlu bir süreçtir.

Halıya Yapışan Sakız Nasıl Çıkar?

Halıya Yapışan Sakız Nasıl Çıkar?

Halı Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Genellikle halıların, haftada iki kere süpürülmesi ve yılda en az iki kez yıkanması da idealdir. Dışarıdan bakıldığında görülmeyen tozlar ve evde küçük bir çocuk varsa onlara zarar vermemesi için bu konuya çok önem verilmelidir. Çünkü halı dipleri en küçük canlıları barındıran ve sıkıntı yaratan sorunlardır. Bundan dolayı amatör bir temizlik yerine firmamız Bahçeşehir Halı Yıkama olarak profesyonel ekibimizle birlikte sizlere kusursuz hizmet vermekteyiz.

Bahçeşehir Halı Yıkama firması olarak halı temizliği konusunda çok titiz davranarak sizlere beklentilerinizin üstünde yardım ediyoruz. Firmamızda bulunan makinelerimiz sayesinde insan gücünden daha fazla çalışma sağlayarak kirli ve lekeli halılarınızın temizliğinde kusursuz bir hizmet veriyoruz.

Halı temizliğine neden ihtiyaç duyarız diye sorduğumuz da emekleyen çocukların sağlığını korumak veya hamile eşinizin bulunması durumunda firmamız sizlere yardımcı olacaktır. Zayıf bünyeleri etkileyen, halı diplerinde bulunan toz ve kirler çok fazla zarar meydana getirebilir. Bunu önlemek için firmamız Bahçeşehir Halı Yıkama olarak belirli aralıklarla temizlik yaparak ihtiyaçlarınızı gidermekteyiz. Firmamız olarak halılarınızı ilk günkü gibi temiz ve mis gibi kokulu bir şekilde sizlere teslim ediyoruz. Halılarınıza zarar vermeden kir ve leke durumuna uygun temizlik ve yıkama yapmaktayız.

İnatçı Lekelerde Hangi Yöntem Uygulanır, Halıya Yapışan Sakız Nasıl Çıkar?

Su ve sabun gibi maddelerle yaptığınız temizliklerin işe yaramadığını düşüyorsanız, halı şampuanı veya halı yıkama toz deterjanları kullanılabilir. Ayrıca zor lekelerin çıkarılmasında kullanılan şampuanın kuruması çok zaman alacağından toz deterjan tercih edebilirsiniz. Toz deterjanlarla temizleme yaparken deterjan halının her tarafına eşit olarak serpilmesinden sonra 30 dakika bekletmelisiniz. Veya bir gece bekletmek daha etkili olacaktır. Daha sonra elektrik süpürgesiyle süpürmelisiniz.

Halı şampuanı kullanarak halı temizliği yapmak istiyorsanız yeterli miktarda suyla karıştırarak kullanılmalıdır. Halının kuruma süresini uzatmamak için, fazla su ile ıslatılmamalıdır. İnatçı lekeler bir fırça yardımıyla fırçalanmalıdır. Halı kurumaya bırakıldıktan sonra şampuan kalıntılarını elektrik süpürgesiyle süpürmelisiniz.

Halıya Yapışan Sakız Nasıl Çıkar? Diyorsanız, İşte Püf Noktası

Halılarda bulunan zor lekeler kuruyup yapışmadan önce temizlenmesi en iyi yöntemdir. Temizleme işlemini sürterek ovalama şeklinde yapılırsa lekenin halılara daha çok bulaşmasına sebep olur. Lekeleri bastırarak temizleme yöntemi uygulanmalıdır. Lekenin çeşidine göre farklı yöntemler uygulanmalıdır. Halıya yapışan sakız nasıl çıkar? Yapışkan maddelerden olan sakız gibi maddeler de buz sürerek lekenin sertleşmesi sağlanmalıdır. Daha sonra halı temizliğini çok daha rahat yapabilirsiniz. Böylece sakız lekesini de kolayca çıkarmış olursunuz. Eğer halıda bulunan lekelerin kokusu bulunuyorsa ılık su ve sirkeyi karıştırarak temiz bir bez yardımıyla lekeyi çıkarabilirsiniz. Fakat çok daha yapışkanlı durumlarda firmamızdan profesyonel yardım almalısınız.

Halıya Yapışan Sakız Nasıl Çıkar Diyenlere, Sakız Lekesi Çıkarma Yöntemleri Hakkında

Halıya yapışan sakız nasıl çıkar? Sakız yapışan halılara basit uygulamalar yaparak temizlemek mümkündür. Bu yöntemlerden dilediğinizi seçerek lekenin tamamen çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Buz Yöntemi Uygulaması

Sakızın yapışkan özelliğini tersine çevirerek yapılan uygulama yöntemidir. Bu yöntemde halıdan çıkmamakta inat etmiş sakız lekeleri, kuruyarak kendiliğinden dökülmesi sağlanır. Bir poşetin içine bir miktar suyun ilave edilerek dondurulması bu yöntemin ilk aşamasıdır. Buzluk poşetlerini de bu yöntem için kullanabilirsiniz. Poşetin leke üzerine konulması ve sakızın donması sağlanır. Sonra sakız lekesini hızlı bir şekilde kazıyarak çıkartabilirsiniz. Bu yöntemi uygularken halıya zarar vermemeye özen göstermelisiniz.

Isıtma Yönteminin Uygulanması

Isıtma yöntemiyle halıya yapışan sakız nasıl çıkar? Bu yöntemi uygulamak için saç kurutma makinesi ile sakız yapışan bölgeye ısı verebilirsiniz. Böylelikle halıda bulunan sakız lekesini yapıştığı yerden çıkarmış olursunuz.

Temizlik Firmalarından Profesyonel Hizmet Alınması

Uygun leke çıkarıcılar veya halı deterjanları ile evde kullandığınız halı yıkama makinesi olsa bile belirli periyotlarla profesyonel halı yıkama makinelerinin yardımıyla halılar daha derinlemesine temizlenmelidir. Bahçeşehir Halı Yıkama olarak profesyonel ve tecrübeli ekibimizle birlikte en zor lekelere sahip halılarınızın renklerinde herhangi bir değişiklik olmadan ilk günkü görünümü ile sizlere teslim etmekteyiz.

Ayrıca halıya yapışan sakız nasıl çıkar yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada da paylaşabilirsiniz. Diğer püf noktaları için bizi Pinterest‘te de takip edebilirsiniz.

Yün Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama

Detaylar

Antik Halı Yıkama

Antik Halı Yıkamada Garantili ve Rakipsiz Fiyatlar

DETAYLAR

Nepal Halı Yıkama

Nepal Halı Yıkama İçin Bize Ulaşın!

Detaylar
0 539 380 48 46
Call Now ButtonBizi Arayın