0 539 380 48 46
Anasayfa / Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki yağ lekesi nasıl çıkar başlıklı içeriğimizde, ev hanımlarının adeta kabusu olan sıvı ya da kurumuş yağ lekelerini ele aldık. Evlerimizin, iş yerlerimizin olmazsa olmazı halılar hem dekorasyon tamamlayıcı olarak hem de bulunduğumuz ortamların sıcak kalması için tercih ettiğimiz eşyalardandır. Hemen hemen herkesin evinde var olan halılar, birtakım lekelere ve kirlere maruz kalırlar. Bazı lekeler çok inatçı olduğu için çıkarılması da oldukça güç olabilmektedir. Özellikle halıdaki inatçı yağ lekeleri halılardan kolaylıkla temizlenebilen lekeler değillerdir.

Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdaki yağ lekesi nasıl çıkar” sorusu pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Bu lekeler halının üzerine döküldüğü anda evde var olan malzemelerle lekeleri çıkarabileceğiniz yöntemler vardır. Yaptığınız uygulamalar sonrasında halınızın daha da temiz ve arınmış olması ya da hiç bu durumlarla uğraşmamak için halınızı firmamızla iletişime geçerek yıkatabilirsiniz. Halılarınızı adresinizden alarak, yıkama işlemleri bittikten ve kurutulduktan hemen sonra adresinize teslim ediyoruz.

Evdeki Malzemelerle Leke Çıkartma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Evde ya da iş yerlerinde ufak sakarlıklar ya da görünmez kazalar sonucu halıların üzerlerine yiyecek, içecek vb. Yemek malzemeleri dökülebilmektedir. Bazı meyve lekeleri ya da bazı yemek malzemelerinin lekeleri halıya temizliği sağlanamayacak kadar zarar verebilmektedir. Özellikle çıkarılması oldukça zor inatçı yağ lekeleri, halılara bulaştığı zaman uygulanan çoğu yöntem halının eski haline dönmesine olanak vermez. İşte bu tarz durumlarda uygulayabileceğiniz püf noktalar mevcuttur. Elinizde her an olabilen malzemeler ile rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu püf noktaları sayesinde anlık etkili çözümler bulabilirsiniz. Peki halıdaki yağ lekesi nasıl çıkar?

Yağ lekesini çıkarabilmek için kullanılan yöntemlerin başında, bulaşık deterjanı ile silme işlemi gelir. Yağ lekesinin nüfuz ettiği bölgeye bir miktar bulaşık deterjanı dökerek kısa bir süre lekenin üzerinde bekletin. Daha sonra ıslak ve temiz bir bez yardımı ile lekeli bölge ovalanarak arındırın. Genellikle bu uygulamada bulaşık deterjanlarının yağ çıkarma etkisi oldukça yüksek olduğundan daha olumlu bir sonuç alırsınız.

Tuz, beyaz sirke, kabartma tozu, çamaşır deterjanı, nişasta ve bebek pudrası gibi leke üzerinde çıkarma etkisi bulunan malzemelerin, yine lekeli bölgede bir süre bekletilerek, temiz ve ıslak bir bez ile temizlenmesi de yağ lekelerini çıkarmada etkilidir. Bu uygulamalar sırasında halınızın renginde solma meydana gelmemesi için, malzemelerin halı üzerinde bekletildiği süreleri kısa tutmanız gerekmektedir.

Tüm bu uygulamalardan olumlu sonuç elde edebilirsiniz. Ancak uygulamalar sonucunda hala olumlu sonuçlar alamadıysanız, Bahçeşehir Halı Yıkama firmamız ile iletişimi geçebilirsiniz. Halıdaki yağ lekesi nasıl çıkar ve aklınıza gelebilecek tüm lekeleri ve hatta halıdaki inatçı yağ lekeleri, firmamızda farklı yöntemlerle çıkartıyoruz. Ardından halınızı size ilk günkü kadar temiz şekilde teslim ediyoruz.

Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? Sadece Lekeler İçin Değil Sağlık İçin De Halılarınızı Sık Sık Yıkatmalısınız!

Evlerde geçirilen vakit ne kadar artarsa, halıların kirlenme olanağı da o derece yükselmektedir. Bu durum halınızda oluşan lekelenmelerin ve “halıdaki yağ lekesi nasıl çıkar” gibi soruların oluşmasını sağlar. Özelikle çocuklu ve bebekli evlerin halıları, mutlaka leke ya da kire maruz kalmaktadır. Bu nedenle en az yılda 1 kere halılarınızı düzenli olarak yıkatmanız gerekir. Bu işlem hem halılardaki lekelerin çıkmasına hem de tertemiz bir ortama kavuşulmasına vesile olur. Temiz ortam, hijyen ve sağlık için oldukça önemli bir noktadır. Eğer imkânınız var ise yılda 2 kez halılarınızı yıkatmalısınız. Aksi halde zamanla halılarda biriken toz, bakteri, mikrop vb. kirler halılarınıza nüfuz eder. Halı ile temas ettiğiniz an ya da solunum esnasında vücuda ulaşan bakteriler sağlığınızı tehdit eder.

Firmamız halılarınızı, profesyonel makineler ve anti-bakteriyel şampuanlar ile yıkamaktadır.  Bu sayede en derine kadar ulaşıp halılarınızdaki tüm mikropları arındırıyoruz. Arındırdığımız sularla ve hijyenik yöntemlerle yıkadığımız halınızı özel kurutma odalarımızda bekletiyoruz. Burada, en temiz şekilde ve içerisinde nem kalmayacak hale gelene kadar kurutuyoruz.

Halıdaki Tüm İnatçı Yağ Lekelerinden Kurtulmanız İçin Halılarınızı Profesyonel Firmalara Yıkatın!

Hemen hemen her evdeki problemeler arasındaki halıların lekelenmesi sorunu aşırı can sıkan bir sorundur. Yoğun iş temposu sonucu yorgun düşen bireyler; çocuklarınızın bakımı sırasında sakarlıklara ve hatta görünmez kazalara maruz kalabilirsiniz. Özellikle bebek ve küçük çocuk bulunduğu evlerde halılar sürekli üzerlerine dökülen nesneler yüzünden kirlenmektedir. Ayrıca halıdaki yağ lekesi nasıl çıkar sorunuza elde edeceğiniz yanıtlar da imdadınıza yetişebilir. Bu uygulamalar doğrultusunda yapacağınız anında müdahalelerle lekeleri, kirli alanları temizleyebilirsiniz. Hatta lekelerin bazı yöntemlerle tamamen çıkarılmasını da sağlayabilirsiniz. Ancak evlerde sürekli bu tarz durumların yaşanması ve lekelerin çıkarılması halıyı tek başına temiz tutamaz. Bu yüzden halılarınızı düzenli aralıklarda profesyonelce temizletmeniz gerekmektedir.

Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar Diye Düşünmeyin!

Bu noktada, uzmanlık alanı halı temizlemek olan firmamızın deneyimli kadrosuyla imdadınıza yetişiyoruz. Bu yüzden ailenizle birlikte lekesiz, tertemiz ve sağlıklı bir ortamda yaşamınız için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu sağlıklı ortamınızı devam ettirmeniz için, sizlere uygun fiyatlı, kampanyalı ücretler ve sınırsız hizmetler sunuyoruz. Ayrıca halı yıkatma ve halıdaki yağ lekesi nasıl çıkar sorularınız için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Halıdaki yağ lekesi nasıl çıkar adlı yazımızdaki talimatları deneyip sonuç aldıysanız, içeriğimizi arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Ayrıca temizlikle ilgili tüm püf noktaları için halı yıkama firmamızı Pinterest‘te de takip edebilirsiniz.

Yün Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama

Detaylar

Antik Halı Yıkama

Antik Halı Yıkamada Garantili ve Rakipsiz Fiyatlar

DETAYLAR

Nepal Halı Yıkama

Nepal Halı Yıkama İçin Bize Ulaşın!

Detaylar
0 539 380 48 46
Call Now ButtonBizi Arayın