0 539 380 48 46
Anasayfa / Halıdaki Sakız Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdaki Sakız Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdaki Sakız Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki Sakız Lekesi Nasıl Çıkar? sorusunun yanıtını bu makalemizde bulacaksınız. Çiğnenmiş ve çöpe atılmamış olan bir sakızı, oturma odasındaki halıya yapışmış olarak görmek ev işleriyle geçen yorucu bir günün sonunda en istenmeyecek durumlardan birisidir. Böyle sıkıcı durumlar karşısında, halıdaki ve koltuktaki sakız lekeleri için aşağıda uygulamalı olarak açıklanan sakız lekesi çıkarma tavsiyelerinden faydalanabilirsiniz.

Halıdaki Sakız Lekesi Nasıl Çıkar?

Sakız Lekelerine Elveda Deyin

Ancak, özellikle birden çok elyaf çeşidinin ve boyanın kullanıldığı halılarda sakız ve sakız lekesi çıkarmaya çalışmak belirli riskleri de yanında getirdiği için profesyonel destek almanız, istemeden halıya verebileceğiniz zararların önüne geçebilmeniz açısından yararlı olacaktır.

Profesyonel halı yıkama servisi için Bahçeşehir Halı Yıkama‘yı tercih edebilirsiniz.

İşte Halıdaki Sakız Lekesi Nasıl Çıkar? Yanıtı

Parmağınızla halıdaki sakızı olabildiğince ve yavaşça çekip çıkarın. Özellikle sakızın kaynağını bilmiyorsanız bu işlemi yaparken lastik eldiven giymeniz iyi olacaktır.

Sakızın mümkün olduğu kadar fazlasını çıkardıktan sonra, buz küpüyle doldurduğunuz bir plastik torbayı sakız donuncaya kadar sakız lekesi olan bölge üzerinde gezdirin.

Katılaşan sakızı, ağzı küt bir bıçak veya kaşık kullanarak dikkatlice kazıyın.

Sonra halı üzerinde kalan gevşek sakız parçalarını, elektrik süpürgesiyle veya fırçayla alın.

İşlemlerden sonra halının liflerine yapışmış halde sakız kalırsa, endişelenmeyin. Bunun için alkali ve ağartıcı içermeyen ürünleri kullanabilirsiniz. Bunu için 1 çay kaşığı alkali ve ağartıcı içermeyen deterjan hazırlayın. Bu karşımı 1 bardak suyla birleştirerek bir solüsyon hazırlayabilirsiniz.

Bu solüsyonu emdirmiş olduğunuz bir bez veya kağıt havluyu, halı veya koltuktaki sakız lekesi üzerinde ovalamadan bastırın.

Yumuşak başlı bir diş fırçasını nazikçe ve yavaş hareketlerle kullanarak sakızla lekelenmiş olan bölgeyi fırçalayın.

Daha sonra mümkün olan en az temiz ve ılık su ile halıyı durulayın. Daha sonra kalan nemi, kuru ve temiz bir beyaz bezle tamponlayarak alın. Bahçeşehir Maya Halı Yıkama’daki ustalarımızdan derlediğimiz Halıdaki sakız lekesi nasıl çıkar? yazımızın, işinize yarayacağını umuyoruz. Bu yazımızı Facebook ya da diğer sosyal mecralarda paylaşarak, sakız lekesi konusunda çözüm arayan arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz.

Yün Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama

Detaylar

Antik Halı Yıkama

Antik Halı Yıkamada Garantili ve Rakipsiz Fiyatlar

DETAYLAR

Nepal Halı Yıkama

Nepal Halı Yıkama İçin Bize Ulaşın!

Detaylar
0 539 380 48 46
Call Now ButtonBizi Arayın