0 539 380 48 46
Anasayfa / Halıdaki Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıların kirlenmesi, halıların üstüne bir şeyler dökülmesi oldukça sık rastlanan ve her zaman yaşanabilecek olaylardan biridir. Gerek dalgınlık gerek dikkatsizlik sonucu halıya bir şeyler dökebiliriz. Özellikle halılara dökülen meyve suyu lekeleri çoğu ev hanımı için kâbus niteliğindedir. Kötü kokusu ve halının rengini değiştirmesinden dolayı herkesin rahatsızlık duyduğu bir durumdur. Peki halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar?

Halıdaki Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Zor ve inatçı olmasıyla bilinen meyve suyu lekelerini çıkartmak için genellikle eski yöntemlere başvurulur. Çoğu insan ise bu konuda internetten halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar gibi çeşitli araştırmalar yaparak lekeyi çıkartmaya çalışır. Böyle durumlarda insanlar bu lekeleri çıkarmak için uğraşır, çeşitli yöntemlere başvurur. Yapılan bazı yöntemler lekeyi çıkarmak bir kenara halıyı daha kötü, kullanılamaz hale getirebilir.

Halılarınızdaki bu lekeleri çıkarmak için uğraşırken bilinçli olunması gerekir. Kişiler evde kullandıkları temizleyicilerle ya da bazı doğal maddelerle halıdaki lekeleri çıkarmaya çalışır. Halıya dökülen meyve suyu lekeleri bazen oldukça inatçıdır, ne kadar çıkarmaya uğraşırsanız uğraşın çıkmaz. Hatta çok fazla çaba sarf etmeniz halınızı yıpratarak zarar verir. Meyve suyu, içerisinde yer alan maddeler nedeniyle halıya dökülmesi durumunda oldukça zor temizlenir. Bazı durumlarda profesyonel yardım almanız gerekir. Bahçeşehir Halı Yıkama firmamız meyve suyu lekelerinin çözümü için halınıza zarar vermeyecek şekilde temizleme yaparak halınızın eski temizliğine kavuşmasını sağlar.

Kaliteli hizmet veren firmamız halı yıkama konusunda uzman ve profesyonel kadrosuyla hijyenik temizlik sağlamaktadır. Bir telefon mesafesi kadar yakın olan firmamız gerekli özeni göstererek halılarınızın temizlenmesini sağlayacaktır. Firmamız meyve suyu lekelerini çıkarmak için özel teknikler ve ürünler kullanır. Böylece halılarınızda leke kalmaz ve halınızın genel temizliğini de yapmış olursunuz. Kısacası kolay bir şekilde, emek harcamadan bu zorlu lekelerden kurtulabilmeniz mümkündür. Üstelik halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar gibi arama da yapmanıza gerek kalmaz 🙂

Halıdan Meyve Suyu Lekesi Çıkarma Yolları

Halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar? Halıya dökülen meyve suyunda yapacağınız ilk müdahale çok önemlidir. İlk müdahalede olabildiğince hızlı davranmanız oldukça önemlidir. Lekenin daha derine nüfuz etmeden yüzeysel kalabilmesi için olabildiğince hızlı davranılmalıdır. Lekeyi kurumadan temizlemek çok daha kolay ve zahmetsizdir. İlk müdahalede dikkatli olunması gerekir, burada leke dağıtılmadan temizlenmeye çalışılmalıdır. İlk olarak lekeye hemen bir bezle tampon yapın bu hem lekenin dağılmasını önler hem de derine inmesine engel olur. Tabii bunlar ön müdahale niteliğindedir bunları yaptıktan sonra diğer temizleme işlerine geçebilirsiniz.

Lekeleri çıkarmak için birbirinden farklı birçok yöntem vardır. Bunlardan en çok tercih edilen yöntem şampuan kullanmaktır. Bunun için sadece bir litre su ve bir çay kaşığı halı şampuanına ihtiyaç vardır. Bu malzemeleri uygun bir kapta karıştırılarak kullanıma hazır hale getirin. Daha sonra hazırladığınız bu karışımı lekeli bölgeye uygulanarak temizleyin.

Halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar? Sorusuna cevap niteliğinde olan bir diğer etkili yöntem ise bulaşık makinesi tablet deterjanlarıdır. Bir bardak ılık suyun içinde eritilen tablet deterjan meyve suyu dökülen bölgeye uygulanır. Uygulamanın ardından lekenin dışarı çıkması bekleyin. Benzer etkiyi sağlamak için sirkeli su da kullanabilirsiniz. Hazırlayacağınız sirkeli su karışımını sprey kutusuna koymanız işinizi oldukça kolaylaştırır. Bu karışımı sprey yardımıyla lekeli bölgeye uygulayabilirsiniz. Bu tarz yöntemlerle halınızdaki meyve suyu lekeleri gitmiyorsa çok fazla uğraşıp halınızı yıpratmayın.

Halılarınıza asla kimyasal maddeler dökmeyin, bu kimyasal halılara büyük ölçüde zarar vererek kullanılmaz hale getirir. Eğer alternatif yöntemleri denediğiniz halde lekeler çıkmıyorsa profesyonel ve kaliteli yardım almalısınız. Halı temizliğinde uzman ekibiyle hizmet veren halı yıkama firmamız, halılarınızın özenle temizlenmesini sağlayarak ilk günkü temizliğinde teslim eder. Halılarınızda iz, kir bırakmadan gönül rahatlığıyla kullanıma uygun hale getirir.

Halıdaki Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? İşte Kurumuş Meyve Suyu Lekelerini Çıkarma Yöntemleri

Meyve suyu bazen döküldüğü an fark edilemeyebilir veya günlük yoğunluktan dolayı müdahale edilemeyebilir. Eğer halınızın üzerinde kurumuş meyve suyu lekesi varsa bunu çıkarmak için birkaç yol deneyebilirsiniz. Fakat kurumuş meyve suyu lekesi olsa bile endişe edecek bir durum değildir. Kurumuş meyve suyu lekesinin üstüne bir miktar su dökerek lekenin yumuşamasını bekleyin. Böylece meyve suyu lekeleri daha önce anlatmış olduğumuz yöntemleri uygulamak için hazır hale gelir. Leke yumuşadıktan sonra bu yöntemlerden size uygun olan yöntemlerden deneyebilirsiniz. Lekeyi yumuşatmak için dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır. Bunlar;

Halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar yazımızdaki bütün bu yöntemleri deneyip de olumlu sonuç alamıyorsanız daha fazla uğraşarak halınızı yıpratmamalısınız. Bu durumda yardım almaktan çekinmeden Bahçeşehir Halı Yıkama firmamızı arayarak halı yıkama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Alanında uzman ekip halı yıkama, halıfleks yıkama gibi işlemleri titizlikle yapılmaktadır. Böylelikle zamandan ve enerjiden tasarruf ederek özenle temizlediğimiz halılara kavuşabilirsiniz. Meyve suyu lekelerinden arınmış halınıza enerji harcamadan uygun fiyatlarla sahip olmak için bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar içeriğimizi Facebook ya da diğer mecralarda da paylaşabilirsiniz.

Yün Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama

Detaylar

Antik Halı Yıkama

Antik Halı Yıkamada Garantili ve Rakipsiz Fiyatlar

DETAYLAR

Nepal Halı Yıkama

Nepal Halı Yıkama İçin Bize Ulaşın!

Detaylar
0 539 380 48 46
Call Now ButtonBizi Arayın