0 539 380 48 46
Anasayfa / Halıdaki Kahve Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdaki Kahve Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdaki Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıya kahve döküldüğü zaman hızlı bir şekilde müdahale etmeniz gerekmektedir. Bu durumla karşılaşmanız halinde halıdaki kahve lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabını araştırmak isteyebilirsiniz. Çünkü kahve lekesi bekletildiği zaman dokuların içine yerleşmekte bu da temizlenmesini zorlaştırmaktadır. En bilindik yöntem temiz bir kâğıt havlu ya da bez yardımı ile halıya çok bastırılmadan dökülen ürünün fazlasının alınmasıdır. Bir bardak su ile alkali madde içermeyen bir deterjanı karıştırabilirsiniz. Ortalama 30 saniye boyunca beklettikten sonra sıvı, kâğıt havlu ya da bez ile emdirebilirsiniz. Daha sonra, halı üstünde basınçla tampon hareketlerle, kahve lekesini bezin emmesini beklemelisiniz. Bu tür işlemlere vakit ayıramıyorsanız, merak etmeyin. Çünkü, Bahçeşehir Halı Yıkama firmamızda oluşturduğumuz özel bölümde halıya dökülen kahve çay gibi lekeleri kısa süre içerisinde çıkartıyoruz. O zaman vakit kaybetmeden halıdaki kahve lekesi nasıl çıkar sorunuzun yanıtına geçelim.

Kahve Lekesi Halıdan Çıkar Mı?

Halı yıkama firmamızda kullandığımız özel aletler ve deterjanlarla kahve lekesini kolaylıkla çıkartıyoruz. Ayrıca sadece kahve lekeleri değil, meyve suyu lekesi, yağ lekesi gibi inatçı olan bütün lekeleri de özel ekipmanlar ve deterjanlarla temizliyoruz. İşte halıdaki kahve lekesi nasıl çıkar şeklindeki sorunuzun yanıtı…

Halıdaki Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıya dökülen kahve lekeleri, her zaman ilk denenen yöntem ile temizlenmeyebilmektedir. Dökülmüş olan kahvenin yoğunluğuna, kahve lekesine göre farklı teknikler uygulanabilmektedir. Halıya dökülmüş kahve lekesi, yukarıda belirttiğimiz yöntem ile çıkmazsa bir su bardağına yaklaşık olarak beşte iki oranında sirke koyun ve bardağın kalan kısmını su ile doldurun. Hazırladığınız sıvıyı emdirilen bez parçası ya da kâğıt havluyu, tampon hareketler ile halıya uygulayın. Daha sonra ılık ve temiz su ile durulayın, kalan nem kâğıt havlu ya da kuru bir bez yardımı ile tampon hareketler uygulanarak alın.

Halıdan kahve lekesini yok edebilmek için leke çıkarıcı deterjanlar da etkili sonuç verebilmektedir. Öncesinde halının üstünü biraz su ile ıslatın. Bütün yüzeyler için uygun olan temizlik ürünü lekenin üzerine dökün. Ardından biraz bekleyin ve yavaş bir şekilde silin. Daha sonrasında temiz suyla ve bezle durulayın.

Halıdaki Kahve Lekesi Nası Çıkar? İşte Çıkartabilmek İçin Püf Noktaları

Halıdaki kahve lekesi nasıl çıkar sorusu için bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bu püf noktalar şu şekildedir;

 

Halıdaki kahve lekesi nasıl çıkar konusunda tüm bu püf noktaları denemenize rağmen yine de kahve lekesi geçmemiş ise halı yıkama firmamızı arayabilirsiniz. Lekeli olan halınızı en doğru deterjanlar ve yöntemler ile profesyonel şekilde yıkayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Kurumuş Olan Kahve Lekesi Nasıl Geçer?

Kurumuş olan kahve lekesini kolay bir şekilde çıkartabilmek için lekeli olan halı el yakmayacak sıcaklıktaki ılık suda bekletmelisiniz. Bu aşamada yalnızca leke olan bölgenin suda bekletmeniz yeterli olacaktır. En az 20 dakika bekleterek yumuşamasını sağladığınız kahve lekesi üstüne, lekenin büyüklüğüne bağlı değişecek şekilde bol miktarda karbonat dökmelisiniz. Islatmış ve fazla suyunu akıtmış olduğunuz bulaşık süngeri veya ona benzer yapıda bir bez ile lekeli bölge ovalamaya başlamalısınız. Ovalarken sert ve dairesel hareketlerden kaçınmalısınız. Yoksa lekeyi daha çok yayabilir ve temizlikte zararlı çıkabilirsiniz. Karbonat ile ovduğunuz lekenin yavaş yavaş geçtiğini göreceksiniz. Daha sonra halınızı duru su yardımı ile güzelce temizleyin ve karbonattan arındırın.

Bu yazımızda halıdan kahve lekesi nasıl çıkar sorusu hakkında bilgi ve püf noktalar vermeye çalıştık. Firmamızda yer alan leke bölümümüzde halılarınızdaki lekeleri profesyonel temizlik ürünleri kullanarak çıkartıyoruz. Bu sayede ürünleriniz yıpranmadan ilk günkü yeniliğine ve ışıltısına kavuşmaktadır. Evinizden teslim aldığımız ve yıkandıktan sonra tekrardan evinize teslim ettiğimiz halılarınızı yorulmanıza gerek kalmadan temizliyoruz. Tamamen müşteri memnuniyetine odaklı olan firmamızda, yaşadığınız problemleri anında çözüyoruz. Halı yıkama fiyatları, halının cinsine ve ebadına göre değişmektedir. Halıdaki kahve lekesi nasıl çıkar dışındaki diğer sorularınız için,7/24 Bahçeşehir Halı yıkama firmamıza ulaşabilirsiniz.

Halı yıkama firmamızca hazırladığımız ‘halıdaki kahve lekesi nasıl çıkar‘ başlıklı yazımızı beğendiyseniz, Facebook ya da diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Yün Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama

Detaylar

Antik Halı Yıkama

Antik Halı Yıkamada Garantili ve Rakipsiz Fiyatlar

DETAYLAR

Nepal Halı Yıkama

Nepal Halı Yıkama İçin Bize Ulaşın!

Detaylar
0 539 380 48 46
Call Now ButtonBizi Arayın