0 539 380 48 46
Anasayfa / Çay Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Çay Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Çay Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Çay lekesi halıdan nasıl çıkar başlıklı içeriğimizle, yaşam alanlarında yaşanılan küçük kazalar sonrasında yapılması gerekenleri derledik. Hemen hemen her evde bulunan ev eşyalarında biri olan halılar, en sık kullanılan eşyalar olması sebebi ile çabuk kirlenmeye müsaittir. Evlerde salon, mutfak, oturma odası, genel itibari ile her alanda ve odada kullanılır.

Çay Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Bu noktada çay lekesi halıdan nasıl çıkar?birçok kişinin cevabını merak ettiği sorular arasında yer alır. Her odada bulunan halılar üzerine günlük yaşamda birçok leke yapıcı madde dökülebilir. Bu lekelerden en sık rastlananı da çaydır. Çay lekesini çıkarmak isteyenler için farklı deterjan ve doğal ürünler kullanılabilir. En etkili ve en iyi temizleyen ürünler ise halının türüne göre değişiklik gösterebilir.

Hemen Dökülen Çay Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Çayın halıya hemen dökülmesi sonrasında temizlemek daha kolaydır. Bun noktada lekeyi oluşur oluşmaz temizlemenin iyi bir seçenek olduğu bilinir. Bu durumda çay lekesi halıdan nasıl çıkar diye soranlara verilecek cevap en kısa sürece lekeyi temizlemek şeklinde olacaktır. Temizlemek içinse uygulanacak yöntemler sırası ile:

Zorlu Çay Lekelerini Çıkarma

Hemen dökülen çay lekelerinin çıkması nispeten daha kolay olmakla birlikte özellikle lekenin uzun süredir halıda bulunması ise çıkarılmasını güçleştirir. Bu noktada çay lekesi halıdan nasıl çıkar? denildiğinde bu zorlu lekeler için öncelikle hafif, leke bırakmayan bir çamaşır suyu ile çok bastırmadan çıkarmak mümkündür. Bunun yanı sıra sabun kullanmamak tavsiye edilir. Kabartma tozu da leke çıkarmada kullanılan bir başka doğal temizleyici de kabartma tozudur. Kabartma tozu ile lekeler, nemli bir bezin içine kabartma tozu dökülerek gerçekleştirilir. Beze dökülen toz, leke üzerinde uygulanır.

Temiz ıslak bez ile durulandıktan sonra üzerinde kitap ve benzeri ağırlıklar konulur. Kuruduktan sonra ise süpürge ile temizlenir. Yukarıda çay lekesi halıdan nasıl çıkar? başlıklı yazımızda detayları ile anlattığımız yöntemlerin tümünü denemenize rağmen yine de iyi bir sonuç almadıysanız Bahçeşehir halı yıkama çağrı merkezimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Bizi Facebook‘ta da takip edebilirsiniz!.

Yün Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama

Detaylar

Antik Halı Yıkama

Antik Halı Yıkamada Garantili ve Rakipsiz Fiyatlar

DETAYLAR

Nepal Halı Yıkama

Nepal Halı Yıkama İçin Bize Ulaşın!

Detaylar
0 539 380 48 46
Call Now ButtonBizi Arayın