0 539 380 48 46
Anasayfa / Çay Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Çay Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Çay Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Çay lekesi halıdan nasıl çıkar başlıklı içeriğimizle, yaşam alanlarında yaşanılan küçük kazalar sonrasında yapılması gerekenleri derledik. Hemen hemen her evde bulunan ev eşyalarında biri olan halılar, en sık kullanılan eşyalar olması sebebi ile çabuk kirlenmeye müsaittir. Evlerde salon, mutfak, oturma odası, genel itibari ile her alanda ve odada kullanılır.

Çay Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Bu noktada çay lekeleri halıdan nasıl çıkar? sorusu birçok kişinin yanıtını merak ettiği sorular arasında yer alır. Her odada bulunan halılar üzerine günlük yaşamda birçok leke yapıcı madde dökülebilir. Bu lekelerden en sık rastlananı da çaydır. Çay lekesini çıkarmak için farklı deterjan ve doğal ürünler kullanabilirsiniz. En etkili ve en iyi temizleyen ürünler ise halının türüne göre değişiklik gösterebilir.

Hemen Dökülen Çay Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Çayın halıya hemen dökülmesi sonrasında temizlemek sizin için daha kolay olacaktır. Bu noktada lekeyi oluşur oluşmaz temizlemenin iyi bir seçenek olduğunu unutmayın!.. Bu durumda çay lekeleri halıdan nasıl çıkar diye şeklindeki sorunuza cevabımız; en kısa sürece lekeye müdahale etmeniz gerekir, olacaktır. Çay lekesini temizlemek için uygulayabileceğiniz diğer yöntemleri ise, şu şekilde sıralayabiliriz:

Zorlu Çay Lekelerini Çıkarma

Hemen dökülen çay lekelerinin çıkması nispeten daha kolay olmakla birlikte özellikle lekenin uzun süredir halıda bulunması ise çıkarılmasını güçleştirir. Bu noktada çay lekesi halıdan nasıl çıkar? denildiğinde bu zorlu lekeler için öncelikle hafif, leke bırakmayan bir çamaşır suyu ile çok bastırmadan çıkarmak mümkündür. Bunun yanı sıra sabun kullanmamanızı tavsiye edebiliriz. Kabartma tozunun da leke çıkarmada kullanabileceğiniz bir başka doğal temizleyici olduğunu söyleyebiliriz. Kabartma tozu ile lekeleri, nemli bir bezin içine bir miktar kabartma tozu dökerek temizleyebilirsiniz. Bu tozu leke üzerine birkaç dakika uygulayabilirsiniz. Zira bu, en bilinen yöntemdir.

Temiz ve ıslak bezle duruladıktan sonra lekenin üzerine kitap ya da benzeri bir ağırlık koyun. Daha sonra kuruduktan sonra ise süpürge ile temizleyin. Yukarıda çay lekesi halıdan nasıl çıkar? başlıklı yazımızda detayları ile anlattığımız yöntemlerin tümünü denemenize rağmen yine de iyi bir sonuç alamadıysanız Bahçeşehir halı yıkama çağrı merkezimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Bizi Facebook‘ta da takip edebilirsiniz.

Yün Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama

Detaylar

Antik Halı Yıkama

Antik Halı Yıkamada Garantili ve Rakipsiz Fiyatlar

DETAYLAR

Nepal Halı Yıkama

Nepal Halı Yıkama İçin Bize Ulaşın!

Detaylar
0 539 380 48 46
Call Now ButtonBizi Arayın